MŽP SR: Envirorezort chce bojovať so suchom, pripravuje akčný plán

11.08 2017, TASR

Bratislava, 9. augusta - Ministerstvo životného prostredia chce bojovať so suchom. ,,Je fenoménom, s ktorým bojuje celý svet nielen v posledných rokoch. Preto pracujeme na pláne, ktorý má za cieľ pripraviť návrh opatrení na zmiernenie následkov sucha,“ avizoval minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

Americkí vedci nesúhlasia s Trumpovými tvrdeniami o globálnom otepľovaní

10.08 2017, TASR

Washington, 9. augusta - Americký prezident Donald Trump sa snaží spropagovať nové ropovody a sľubuje oživenie uhoľných baní v USA, zatiaľ čo americkí vedci varujú, že spaľovanie fosílnych palív už teraz spôsobuje v Spojených štátoch prudký nárast horúčav, sucha a povodní.

USA písomne upovedomili OSN o zámeroch odstúpiť od parížskej klimatickej dohody

07.08 2017, TASR

Washington, 5. augusta - Kabinet amerického prezidenta Donalda Trumpa vydal v piatok prvé písomné oznámenie o tom, že USA hodlajú odstúpiť od parížskej klimatickej dohody z roku 2015. V danom oznámení adresovanom OSN však americké ministerstvo zahraničných vecí tvrdí, že Washington zostane v procese rozhovorov.

Správa: Väčšina švajčiarskych ľadovcov sa už nedá zachrániť

04.08 2017, TASR

Zürich, 3. augusta - Väčšina ľadovcov vo Švajčiarsku sa vzhľadom na nárast teplôt už podľa názoru expertov nedá zachrániť. Aj v prípade maximálneho úsilia o zníženie emisií skleníkových plynov sa 80 - 90 percent týchto más ľadu roztopí do roku 2100, uviedol pre denník Tages-Anzeiger glaciológ Matthias Huss z technickej univerzity ETH Zürich.

MPRV: Znížiť extrémne teploty v mestách pomôžu eurofondy z agrorezortu

03.08 2017, TASR

Bratislava, 2. augusta – Extrémne teploty, ktorým v súčasnosti čelia najmä obyvatelia miest, pomôžu zmierniť aj projekty z výzvy určenej na zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach.

Kalifornia schválila dva zákony na účinnejší boj proti klimatickým zmenám

20.07 2017, TASR

Los Angeles, 18. júla - Kalifornské zákonodarné zhromaždenie v pondelok schválilo dva zákony určené na boj s klimatickými zmenami. Ide o predĺženie programu na regulovanie obchodovania s emisiami do roku 2030 a stanovenie nových usmernení pre meranie znečistenia ovzdušia. Informovala o tom agentúra DPA.

G20: USA zostali v postoji ku klimatickej dohode osamotené

10.07 2017, TASR

Hamburg, 8. júla - Rozdielne postoje v otázke realizácie parížskej klimatickej dohody medzi Spojenými štátmi a zvyšnými 19 krajinami sa dostali do záverečného komuniké summitu skupiny G20, ktorý sa dnes končí v nemeckom meste Hamburg.

Macron chce presvedčiť Trumpa, aby sa vrátil k parížskej klimatickej dohode

10.07 2017, TASR

Hamburg, 8. júla - Francúzsky prezident Emmanuel Macron stále dúfa, že sa mu podarí presvedčiť amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby opäť pristúpil k parížskej klimatickej dohode. Informovala o tom agentúra AP.

Odstúpenie od parížskej klimatickej dohody podporuje necelá tretina Američanov

21.06 2017, TASR

Iba necelá tretina Američanov podporuje rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa odstúpiť od parížskej klimatickej dohody z roku 2015. Vyplýva to z výsledkov dnes zverejneného prieskumu verejnej mienky.

Náboženskí a domorodí lídri požadujú zastavenie odlesňovania dažďových pralesov

20.06 2017, TASR

Náboženskí a domorodí lídri z celého sveta vyzývajú na zastavenie odlesňovania dažďových pralesov. V medzinárodnej multináboženskej a multikultúrnej výzve zároveň požadujú zníženie emisií, ktoré sa podpisujú pod klimatickú menu a úbytok tropických dažďových pralesov.