Belgicko vynaloží milióny na rekonštrukciu pláži zničených búrkou Dieter

22.02 2017, TASR

Belgicko začalo rekonštruovať pláže na pobreží, ktoré v januári zmenila na nepoznanie silná búrka. Obnova spočívajúca v premiestňovaní piesku späť na pláže bude stáť 17 miliónov eur. Rekonštrukčné práce sa začali v mestečku Knokke na belgicko-holandskej hranici.

Greenpeace: V dedine pri Fukušime je ešte stále vysoká úroveň radiácie

21.02 2017, TASR

Ochranárska organizácia Greenpeace Japonsko dnes varovala, že v dedine Iitate, ležiacej neďaleko poškodenej jadrovej elektrárne v japonskej Fukušime, sú ešte stále vysoké úrovne radiácie.

Pri meste Strážske došlo k vybreženiu rieky, zasahujú tam vodohospodári

07.02 2017, TASR

Pri Strážskom v okrese Michalovce v blízkosti mestskej časti Krivošťany došlo dnesvčera k vybreženiu vodného toku.

Kuvajtská ropná spoločnosť po úniku ropy vyhlásila stav ohrozenia

24.01 2017, TASR

Kuvajtská štátna ropná spoločnosť dnes vyhlásila stav ohrozenia kvôli úniku ropy na jednej z jej ropných polí na juhozápade krajiny.

USA: Výbuch sopky na Aljaške vyvolal dočasne pohotovosť leteckej dopravy

22.12 2016, TASR

Varovanie najvyššieho stupňa pre lietadlá vydalo po krátkej erupcii sopky na Aleutských ostrovoch z noci nadnes SEČ Aljašské vulkanologické observatórium (AVO).

Zničený reaktor Černobyľskej jadrovej elektrárne zakrýva nová ochranná kupola

30.11 2016, TASR

Štvrtý blok jadrovej elektrárne v ukrajinskom Černobyli prekryli novou oceľovou kupolou, ktorá uzavrela betónový sarkofág vybudovaný narýchlo po havárii v roku 1986. Ako informovala agentúra AP, ide o jeden z najambicióznejších stavebných projektov na svete.

Bolívia vyhlásila výnimočný stav kvôli suchu

22.11 2016, TASR

Bolívia dnes v súvislosti s nedostatkom vody vo veľkej časti svojho územia vyhlásila výnimočný stav. Táto juhoamerická krajina momentálne zažíva najhoršie obdobie sucha za posledných 25 rokov, informovala agentúra Reuters.

Začali presúvať novú oceľovú kupolu, posilní pôvodný sarkofág v Černobyle

15.11 2016, TASR

Novú oceľovú kupolu, ktorá spevní narýchlo vybudovaný betónový sarkofág pokrývajúci smutne známu jadrovú elektráreň v ukrajinskom meste Černobyľ, začali v pondelok presúvať na miesto. Akcia bude trvať štyri dni, informovala tlačová agentúra DPA.

USA: Hurikán Matthew zásadne zmenil pobrežie USA

14.11 2016, TASR

Hurikán Matthew, ktorý minulý mesiac zasiahol juhovýchod Spojených štátov, si poriadne ,,odhryzol" z tamojších pláží. Ukazujú to fotografie, ktoré pred niekoľkými dňami zverejnila americká geologická služba USGS.

Štúdia: Lesné požiare v Indonézii viedli k predčasnému úmrtiu 100 000 ľudí

20.09 2016, TASR

Až vyše 100 000 ľudí v juhovýchodnej Ázii zomrelo vlani predčasne v dôsledku lesných požiarov v Indonézii. Vyplýva to z najnovšej štúdie dvoch amerických univerzít, Harvardovej a Kolumbijskej, o ktorej informovala agentúra DPA.