Zvolen: L. Sólymos hovoril na TU o zvyšujúcom sa význame životného prostredia

08.02 2017, TASR

Téma životného prostredia nadobúda v spoločnosti stále väčší význam. Ešte nie tak dávno bola takmer na okraji záujmu, dnes však ekológia a enviromentalistika ovplyvňujú myslenie ľudí vo všetkých oblastiach života.

SAŽP opäť hľadá ProEnviro školy

18.01 2017,

Slovenská agentúra životného prostredia, oddelenie environmentálnej výchovy a vzdelávania v Banskej Bystrici, vyhlasuje XII. ročník súťaže o najlepší environmentálny projekt organizovaný školou - ProEnviro.

Ľudia žijú na ekologický dlh, upozorňuje SAŽP

21.12 2016, TASR

Ľudia spotrebúvajú viac ako unesie planéta Zem a žijú na ekologický dlh. Pri dnešnom predstavení jedinečného modelu pre výpočet ekologickej stopy – Ekomerača, na to upozornil Timotej Brenkus zo Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP).

Na zlepšovaní životného prostredia sa bude podieľať viac ako 300 tímov žiakov

19.12 2016, TASR

Do celoslovenského environmentálneho projektu Tatranskí rytieri sa zapojilo viac ako 300 tried. Žiaci základných a stredných škôl sa budú podieľať na zlepšení životného prostredia na území celej krajiny.

SAŽP prvýkrát oficiálne predstaví EKOMERAČ

16.12 2016,

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, predstaví 20. decembra 2016 o 11.00 hod. v priestoroch Slovenského národného múzea v Bratislave svoj jedinečný model pre výpočet ekologickej stopy – EKOMERAČ. S pomocou tohto interaktívneho samoobslužného  nadrozmerného modelu Zeme (s priemerom 3,5 m) si budú môcť záujemcovia odmerať individuálnu ekologickú stopu, keď zodpovedajú niekoľko jednoduchých otázok.

Udatní Tatranskí rytieri

09.12 2016,

Prihlasovanie do celoslovenského environmentálneho projektu bolo ukončené minulý týždeň. Do ekologickej súťaže sa prihlásilo vyše 300 hrdinských tried, ktoré sa budú podieľať na zlepšovaní životného prostredia pre nás všetkých.

Bratislava: Festivalom umenia z odpadu sa začal ďalší ročník OLOMÁNIE

06.12 2016, TASR

Festivalom umenia z odpadu OLO art sa začal dnes v hlavnom meste 6. ročník výchovno-vzdelávacieho projektu OLOMÁNIA. Jeho cieľom je naučiť deti z bratislavských škôl triediť odpad a zároveň spoločenskej zodpovednosti voči okoliu.

Poprad: Tajný život v mestách budú objavovať slovenskí i českí žiaci

01.12 2016, TASR

Žiaci a učitelia sa od januára 2017 zapoja do medzinárodného projektu Tajný život mesta, objavovať budú divorastúce rastlinné druhy vo svojom okolí. TASR informovala hovorkyňa Podtatranskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti, a. s., Poprad Božena Dická.

Poznáme víťazov súťaže Keby som bol vodohospodár...

22.11 2016,

Absolútnym víťazom súťaže, ktorú vyhlásila Slovenská agentúra životného prostredia v spolupráci s ďalšími partnermi,  sa stal Štefan Gorás zo Strednej odbornej školy technickej v Michalovciach.

A je to tu! Prvý ročník súťaže Tatranskí rytieri je otvorený

17.11 2016,

Na školy v týchto dňoch zavítal jedinečný environmentálny projekt Tatranskí rytieri, ktorý má za cieľ výchovu a vzdelávanie našich najmladších k ochrane prírody.