Europarlament podporil rýchlejšie znižovanie emisií skleníkových plynov

16.02 2017, TASR

Európsky parlament (EP) dnes podporil zníženie emisií skleníkových plynov a nízkouhlíkové inovácie. Zámerom každoročne rýchlejšie znižovať počet emisných povoleniek vyjadril podporu návrhu Európskej komisie (EK).

Ivan Štefanec: Novými opatreniami predídeme opakovaniu emisného...

10.02 2017, TASR

Výbor pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa Európskeho parlamentu dnes schválil návrh novej legislatívy, ktorá zavádza nové pravidlá pre uvádzanie vozidiel na trh. Opatrenia pomôžu predísť opakovaniu emisného škandálu.

EÚ prispôsobí systém emisných povoleniek v letectve svetovým štandardom

06.02 2017, TASR

Európska komisia (EK) upraví systém obchodovania s emisiami oxidu uhličitého v leteckej doprave. Vyplýva to z dohody o obmedzení emisií dosiahnutej na úrovni Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO), ku ktorej výrazne prispela Európska únia a jej členské štáty.

Peking vytvára novú environmentálnu políciu na boj so smogom

09.01 2017, TASR

Pekinské úrady sa rozhodli vytvoriť nový policajný oddiel, ktorý by mal bojovať s problémom sústavne trápiacim hlavné mesto Číny - hustým smogom.

Sólymos: Členské štáty EÚ sa nedohodli na zmene systému emisných kvót

20.12 2016, TASR

Ministri životného prostredia Európskej únie sa dnes nedohodli na reforme systému obchodovania s emisiami. Zmena systému je prvým krokom v napĺňaní cieľov parížskej klimatickej dohody.

L. Sólymos: Na Slovensku bude menej čiernych skládok a čistejšie ovzdušie

14.12 2016, TASR

Mestá a obce môžu oddnes predkladať na Environmentálny fond žiadosti zamerané na odstraňovanie čiernych skládok a zvyšovanie energetickej účinnosti i zatepľovanie verejných budov.

Štúdia: Emisie oxidu uhličitého sa za posledné tri roky stabilizovali

14.11 2016, TASR

Celosvetové emisie oxidu uhličitého sa v uplynulých troch rokoch takmer ustálili, ukázali dnes zverejnené výsledky novej štúdie. Zvýšilo to nádej, že svet sa blíži k zlomovému bodu v boji proti klimatickej zmene, píše agentúra AP.

L.Sólymos: EÚ začne o 3 roky znižovať spotrebu fluorovaných plynov

17.10 2016, TASR

Prelomová dohoda - svet sa zaviazal postupne redukovať výrobu a spotrebu fluorované plynov (HFC), ktoré poškodzujú ozónovú vrstvu. S významným krokom súhlasilo 197 krajín počas 28. stretnutia zmluvných strán Montrealského protokolu v Kigali v Rwande.

India ratifikovala parížsku klimatickú dohodu

03.10 2016, TASR

India, ktorá je tretím najväčším producentom skleníkových plynov, dnes oficiálne ratifikovala parížsku klimatickú dohodu. ,,India uložila svoju ratifikačnú listinu v Organizácií Spojených národov," uvádza sa vo vyhlásení OSN, ktoré citovala agentúra Reuters.

OECD: Emisné certifikáty sú príliš lacné a nemotivujú k znižovaniu emisií

27.09 2016, TASR

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) vo svojej najnovšej štúdii zistila, že až 90 % emisných certifikátov v rozvinutých krajinách stojí príliš málo na to, aby motivovalo k zvýšenej ochrane klímy.